UWAGA! Komunikat w sprawie jakości wody

posted Wrz 28 2020

Wpis z dnia 28.09.2020 r.

Komunikat PPIS w Świeciu z dnia 28.09.2020 r.

Komunikat dla mieszkańców miejscowości Terespol Pom., Drozdowo, Polski Konopat, Kozłowo (odcinek od mostu na Wdzie w kierunku Terespola Pom.)

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świeciu informuje, że w związku z wydanym Komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świeciu z dnia 28.09.2020 r.  woda dostarczana przez wodociąg publiczny w Terespolu Pom. nadaje się do spożycia. 

Wpis z dnia 25.09.2020 r.

Komunikat PPIS w Świeciu z dnia 25.09.2020 r.

Komunikat dla mieszkańców miejscowości Terespol Pom., Drozdowo, Polski Konopat, Kozłowo (odcinek od mostu na Wdzie w kierunku Terespola Pom.)

 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świeciu informuje, że w związku z wydanym Komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świeciu z dnia 25.09.2020 r.  w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi dostarczanej przez wodociąg publiczny w Terespolu Pom. – w dniu dzisiejszym pobrano do badań próby wody uzdatnionej ze Stacji Uzdatnia Wody w Terespolu Pom. i z punktu na sieci wodociągowej. Od godz. 14:00 dnia 25.09.2020 r. do czasu otrzymania wyników badań i wydania kolejnego komunikatu przez PPIS w Świeciu do sieci wodociągowej dozowany będzie, w niewielkich dawkach, podchloryn sodu. Stężenia stosowane do dezynfekcji są ściśle określone w przepisach dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia (polskich, unijnych), przez co nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą jednak nieznacznie zmienić zapach i smak wody.

Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez min. 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycie podłóg) i spłukiwania toalet.

 

ZWiK